Ogłoszenie

Witaj w szeregach piekła!

Wszelkie informacje znajdziesz w odpowiednich działach forum.

Jeśli potrzebujesz pomocy zgłoś się do Administratora/Moderatora.

Wszelkie sprawy proszę zgłaszać na:



gg: 6302429



lub do Adm:

Square

Miłej zabawy!

#1 2013-11-11 21:58:32

 patrycja12

Moderator

48489879
Skąd: Gdzieś :>
Zarejestrowany: 2013-01-13
Posty: 1626
WWW

Czym jest RPG? Mała lekcja o rpg dla nowych

Witam! Uszanowanie czy jakoś tak....
A więc, jesteś nowy w świecie rpg? Nie wiesz nawet co to jest? Otóż jestem od tego, aby ci pomóc i wprowadzić w świat RPG! Powodzenia, czytaj uważnie.

1.Co to jest RPG?
RPG to gra fabularna-tak po ludzku, gra grupowa, w która gra się na forum. Jest to paru-parunasto osobowa gra, że tak to nazwę "pisana".


a) Jakie są typy RPG?
Są dwa typy: normalne lub magiczne. Normalne: To może być życie nastolatków, dorosłych, jakieś szalone przygody, miłość, szkoła i takie tam. Pomimo tego, że ten typ brzmi tak monotonnie: "normalne RPG" potrafi być bardzo fajne i ciekawe.
Magiczne: Jest to jakieś niezwykłe widzimisie, z duchami, wampirami, wilkołakami, wróżkami, uczniami Hogwartu, Herosami, i czymś tam jeszcze innym. Tutaj możemy preferować wieloma rasami postaci. Można by długo wymieniać. Magiczne RPG jest o tyle fantastyczne, że jeśli nie masz pomysłu, a chcesz zagrać w ten właśnie typ RPG, możesz równie dobrze skorzystać z np. Hogwartu-innym słowem stworzyć rozgrywkę, gdzie nasze postacie są np. czarodziejami i uczęszczają do tej niezwykłej szkoły.


b) Z czego składa się RPG?
Są dwa główne i najważniejsze elementy RPG: Fabuła i karta gracza.
Fabuła: Fabułą to jest wprowadzenie do gry, z grubsza przedstawienie tego, co się w nim dzieje, o czym ono jest, w jakim świecie żyjemy i takie tam. UWAGA: Fabuła zawsze musi być, nawet najzwyklejsze "Zwykłe życie, szkoła, nauka, miłości i takie tam..." będzie dobre, ale nie można tego kroku ominąć!
Karta Gracza: Jest to inaczej opis lub przedstawienie postaci, jaką będziemy grać. Ale więcej o niej w następnym punkcie.


2.Teraz co nieco o Karcie gracza:
Kata postaci, jak już wcześniej wspomniałam, to z grubsza przedstawienie postaci, jaką będziesz grać. Może to być postać płci męskiej lub damskiej, jak kto woli. 
Oto przykład podstawowej karty gracza:

Karta:
Imię:
Nazwisko:
Wiek:
Wygląd:
Charakter:


Tak prezentuje się karta, w przypadku normalnego RPG. Jednak karta musi być sporządzona według tego, czy to typ magicznego RPG, czy normalnego. W przypadku magicznego, może ona się prezentować tak:

Karta:
Imię:
Nazwisko:
Wiek:
Wygląd:
Charakter:
Moc:
Różdżka:

Tak właśnie przykładowo może być w np. RPG o Hogwarcie. Jednak te dodatkowe pola do magicznego RPG mogą być różne. Oto spis takich "magicznych" (że tak to ujmę) pół w karcie gracza/postaci:

-Rasa: (np. wampir, wróżka)
-moce:
-Różdżka: (nadaje się do Hogwartowskiego RPG)
-Dom: (Hogwartowskie)
-Krew: (najczęściej spotykane w Hogwartowskim RPG)
-Włada żywiołem: (takie też mogą być spotkane: innym słowem coś w stylu "Avatar")


3.Jak grać w RPG?
Hmm, jak grać? Po prostu. Gdy ktoś zacznie pisać, np. "Luna (taki przykład imienia postaci) szła drogą, nucąc coś pod nosem" Najczęściej, pisząc, co twoja postać w danej chwili robi, pisze się w trzeciej osobie, najczęściej. Choć chyba można grać jakby "ze swojej perspektywy" Chyba, kiedyś się z czymś takim spotkałam. Nie wiem, być może-po prostu nie pamiętam.


Szacun jeśli tu doszłaś. Mam nadzieję, że przybliżyłam wam choć trochę RPG i mam także nadzieję, że choć trochę zrozumiano z moich wyjaśnień. Jednakże, gdyby ktoś nadal nie jarzył, niech zgłosi się do mnie, a ja bardziej wyjaśnię, co, gdzie i jak. Kontakt ze mną możecie mieć poprzez:
-maila: pati.d2001@op.pl
-GG: 48489879

Z mojej strony to tyle, mam nadzieję, że wszystko jest zrozumiałe! I zapraszam do pytania, jeśli ktoś czegoś nie rozumie. Miłego dnia!

Ostatnio edytowany przez patrycja12 (2014-04-22 18:39:35)


http://38.media.tumblr.com/43c873ed8d2619a0c59e86f92672ba16/tumblr_natva44FtJ1rd4nuco5_500.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.weloverpg.pun.pl żarówka 100W wrocław